Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie Król%20Maciuś

Jak Pani Diana Nowak malowala Króla Maciusia

W naszej szkole na pierwszym piętrze, tuż przy bibliotece, powstał niezwykły zakątek. Główną jego cześć stanowi wspaniały, kolorowy mural, którego wykonania podjęła się pani Diana Nowak – nauczyciel plastyki. Malunek przedstawia baśniowy świat Króla Maciusia I, bohatera słynnej książki dla dzieci. Jej autorem, jak również wielu innych wspaniałych dzieł dla najmłodszych, jest oczywiście Janusz Korczak. Z uwagi na to, że jest on patronem naszej szkoły, obok dzieła naściennego pojawi się również Ławeczka Korczaka.

Mamy nadzieję, że miejsce to będzie chętnie odwiedzane przez naszych uczniów. Z pewnością stanowić będzie ono miły akcent, podkreślający dorobek literacki i liczne zasługi na polu pedagogiki naszego patrona.

14 czerwca 2019
Elżbieta Homlak
Czytaj więcej o: Jak Pani Diana Nowak malowala Króla Maciusia
Powiększ zdjęcie Trzymaj%20Formę

SP8 trzyma formę!

Wszyscy wiedzą, że zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna to podstawa prawidłowego rozwoju. Dlatego też niemal cały rok w naszej szkole realizowany był program „Trzymaj formę”. W ramach tej akcji uczniowie przygotowywali m.in. pyszne kanapki, kolorowe sałatki i brali udział w rozmaitych przedsięwzięciach sportowych.

7 czerwca 2019
Wioletta Mlostek
Czytaj więcej o: SP8 trzyma formę!
Powiększ zdjęcie Nauczyciele%20czytają%20dzieciom

„Dlaczego słoń ma długi nos?” - Głośne Czytanie w SP 8

W dniach 5 i 7 czerwca w naszej szkole uczniowie klas 1-4 oraz 6a mieli okazję uczestniczyć w głośnym czytaniu. Była to już druga tego typu akcja czytelnicza w tym roku szkolnym. Tym razem na warsztat został wzięty klasyczny już tekst Rudyarda Kiplinga, który został zaadaptowany na potrzeby tegoż wydarzenia i zredagowany przez panią Beatę Grzegorczyk – bibliotekarza szkolnego. W rolę poszczególnych bohaterów historii wspaniale wcielili się nauczyciele. Wydarzeniu towarzyszyła gazetka prezentująca czarno-białe rysunki wszystkich zwierząt występujących w treści bajki.

7 czerwca 2019
Elżbieta Homlak
Czytaj więcej o: „Dlaczego słoń ma długi nos?” - Głośne Czytanie w SP 8
Powiększ zdjęcie Dyplom%20Filipa

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego

Kolejne sukcesy językowe

Uczniowie klas 6 i 7 naszej szkoły uzyskali świetne wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Focus Spring 2019”. Najlepszymi okazali się uczniowie klasy 7b – Filip Kras i Mateusz Mleczko, którzy zdobyli tytuł laureata zajmując I i II miejsce w kraju w kategorii klas siódmych.

Laureatom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wiedzy, osiągniętych wyników oraz życzymy kolejnych sukcesów.

6 czerwca 2019
Sylwia Ganobis
Czytaj więcej o: Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego

List kuratora w sprawie akcji "Przerwany marsz"

http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/szkoly-i-organy-prowadzace/sprawy-nauczycieli/akcja-przerwany-marsz/

6 czerwca 2019
Czytaj więcej o: List kuratora w sprawie akcji "Przerwany marsz"
Powiększ zdjęcie plakat

4 czerwca - 30 rocznica częściowo wolnych wyborów z 1989 roku

4 czerwca br. obchodziliśmy 30. rocznicę częściowo wolnych wyborów z 1989 roku.
Ich symbolem stał się plakat Tomasza Sarneckiego z postacią szeryfa z westernu „W samo południe”.

 

6 czerwca 2019
Czytaj więcej o: 4 czerwca - 30 rocznica częściowo wolnych wyborów z 1989 roku
Powiększ zdjęcie 24%20maja%202019

Turniej piłki nożnej

WYSOKIE III MIEJSCE NA ETAPIE REJONOWYM

W IGRZYSKACH DZIECI W PIŁCE NOŻNEJ!

 

28 maja przy Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 14 w Sosnowcu, odbyły się zawody sportowe chłopców do lat 13. Po trzech wcześniejszych turniejach na etapie miejskim w Jaworznie, nasza szkoła uzyskała możliwość reprezentowania naszego miasta na wyższym szczeblu rozgrywek.

 

 

5 czerwca 2019
Marcin Zemanek
Czytaj więcej o: Turniej piłki nożnej

Projekt z ZUS

Projekt z ZUS

	W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła wzięła udział w „Projekcie z ZUS”. W jego ramach uczniowie poznawali system ubezpieczeń społecznych w Polsce. 
Dowiedzieli się, czym są ubezpieczenia, jaki jest ich cel, skąd się wzięły. Wzięli także udział w konkursie. Uczniowie klasy 7b, pod opieką pani Magdaleny Poloczek, nagrali film. Przedstawili w nim sytuacje, w których możemy liczyć na pomoc ze strony ZUS – u.
Nie znamy jeszcze wyników konkursu. Trzymamy jednak kciuki za powodzenie naszych filmowców. Zachęcamy do obejrzenia wytworu ich pracy.
3 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Projekt z ZUS