Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie

Kocia twórczość

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w świętowanie" Międzynarodowego dnia kota" przez tworzenie prac plastycznych. Powstały wizerunki kotów w różnej technice zarówno w świetlicy szkolnej jak i klasach I-III.
Przypominamy, że do poniedziałku trwa konkurs "Kocia ziemia"-rzeźba. Prace należy składać do wychowawców lub nauczyciela plastyki. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych ,ok I-III oraz IV-VII. Zapraszamy do udziału.

19 lutego 2020
Czytaj więcej o: Kocia twórczość
Powiększ zdjęcie

Wycieczka do Krakowa klasy 5c i 5d

13 lutego uczniowie klasy 5c i 5d wraz z wychowawcami byli na wycieczce w Krakowie. Najpierw udali się w podróż do średniowiecznego Krakowa w Podziemnym Muzeum Historycznym. Potem uczestniczyli w pokazie recznego wyrobu cukierków w Manufakturze Ciu-Ciu. Na koniec każdy mógł sam zrobić wymarzonego lizaka.. a ponieważ następnego dnia były Walentynki, większość wróciła do domu ze słodkim sercem.

18 lutego 2020
Czytaj więcej o: Wycieczka do Krakowa klasy 5c i 5d
Powiększ zdjęcie

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W naszej szkole przeżywaliśmy to święto nieco wcześniej. Z tej okazji 18.02. odbył się turniej wiedzy o języku polskim, w którym wzięli udział uczniowie kl.IV i V. Uczestnicy musieli zmierzyć się z pytaniami z wiedzy ogólnej a także wykazać się znajomością przysłów a nawet gwar. W rywalizacji zwyciężyli reprezentanci kl.Vd- Milena Chmura i Jakub Stolarski. II miejsce zajęła kl.Vc- Liwia Salamon i Paweł Paleczek, III miejsce- Maja Kurasz i Malwina Jasik z kl. IVa.

18 lutego 2020
Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Powiększ zdjęcie

Interaktywna zabawa w Klockolandzie

10 lutego uczniowie klasy 1a i 1b odwiedzili Centrum Nauki i Zabawy "KLOCKOLAND" w Krakowie. Podczas tego wyjazdu nasi uczniowie mieli okazję do świetnej zabawy interaktywnymi budowlami z klocków LEGO. Dzięki tym zajęciom dzieci uczyły się współpracy, rozwijały zainteresowania techniczne oraz zdolności konstrukcyjne. W drugiej części warsztatów  pierwszoklasiści uczestniczyli w pokazach eksperymentów prowadzonych przez pracowników. Była to doskonała okazja do zgłębiania wiedzy z zakresu chemii i fizyki.

17 lutego 2020
Czytaj więcej o: Interaktywna zabawa w Klockolandzie
Powiększ zdjęcie

Każda pomoc jest wartościowa!

W dniu 13 lutego przedstawiciele samorządu uczniowskiego Filip Kras i Piotr Cichoń uczestniczyli w sesji Młodzieżowej Rady Miasta Jaworzna w Urzędzie Miejskim w Jaworznie. Podczas spotkania nasi reprezentanci otrzymali podziękowanie dla szkoły za udział w akcji charytatywnej na rzecz schroniska dla bezdomnych psów w Mysłowicach. Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, wolontariuszom oraz przyjaciołom naszej szkoły dziękujemy za włączenie się do akcji.

15 lutego 2020
Czytaj więcej o: Każda pomoc jest wartościowa!
Powiększ zdjęcie

Karnawał

Karnawał, to czas maskarad, balów oraz radosnej, wspaniałej zabawy. 13 lutego samorząd uczniowski zorganizował dyskotekę karnawałową dla klas 6 – 8. Maraton tańca i radości dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń i emocji. Imprezę prowadził DJ TYTAN– absolwent naszej szkoły, który między kawałki taneczne wplatał różne zabawy. Była to więc nie tylko okazja do rozrywki i rekreacji, ale także doskonała forma integracji całej społeczności szkolnej.

15 lutego 2020
Czytaj więcej o: Karnawał
Powiększ zdjęcie

Poczta Walentynkowa

Święto zakochanych to doskonała okazja na zorganizowanie w szkole tematycznych atrakcji. Jak co roku, samorząd uczniowski zaproponował wszystkim uczniom w szkole „Pocztę walentynkową”. Informacja o tym, że coś takiego będzie miało miejsce pojawiła się odpowiednio wcześniej, aby wszyscy chętni mogli przygotować walentynkę. 14 lutego, w dniu zakochanych specjalni posłannicy rozdawali walentynkowe laurki, które zachwyciły obdarowanych. W tym dniu uczniowie mieli również możliwość skorzystania z walentynkowej foto-budki.

15 lutego 2020
Czytaj więcej o: Poczta Walentynkowa

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na terenie województwa śląskiego

Zapraszamy rodziców do zapoznania się z informacją o terminach przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na terenie województwa śląskiego, w tym o terminach składania dokumentów do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych, tj. do czteroletniego liceum ogólnokształcącego, pięcioletniego technikum oraz trzyletniej branżowej szkoły I stopnia i klas wstępnych w publicznych szkołach ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021:

 

Kuratorium oświaty w Katowicach_rekrutacja

14 lutego 2020
Czytaj więcej o: Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na terenie województwa śląskiego