Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie

Razem możemy więcej

Rozpoczęło się głosowanie w ramach JBO na 2020 rok, Głos możemy oddać w terminie od 29 lipca do 19 sierpnia br. Głosować można elektronicznie na stronie www.jbo.jaworzno.pl lub papierowo na specjalnie przygotowanej do tego celu karcie.

Zachęcamy do oddania głosu na projekt:

 

  1. Boiska wielozadaniowe w SP 8 w Jaworznie - boisko do piłki siatkowej i badmintona (koszt 60 tys. zł).Wnioskodawca: Mariusz Kowalski, Paweł Cichoń 

 

Projekt zakłada dalszą rozbudowę boisk przy Szkole Podstawowej nr 8 w Jaworznie. Tym razem to boisko do gry w piłkę siatkową i badmintona. Obecnie możemy się cieszyć boiskiem do piłki nożnej i streetball’a i pięknym placem zabaw a oczekujemy na rozstrzygnięcie przetargu na budowę placu do street workout’u, siłowni plenerowej i skoczni w dal.

 

Razem możemy więcej.

Ze sportowym pozdrowieniem

Kowalski Mariusz
Paweł Cichoń

 

 

29 lipca 2019
Mariusz Kowalski
Czytaj więcej o: Razem możemy więcej

Informacja

Gabinet higienistki będzie czynny w dniach  19-20 sierpnia br. w godz. 9.00 -14.00.

23 lipca 2019
Czytaj więcej o: Informacja
Powiększ zdjęcie Wf%20na%20100%%202019

WF na 100%_2019

14 czerwca odbyła się Gala finałowa Programu Profilaktycznego WF na 100 % - VI edycja
 
Nasza szkoła zajęła II miejsce w Jaworznie. to kolejny sukces naszej placówki.
 
Najwyższą frekwencję na lekcjach wychowania fizycznego uzyskała Katarzyna Bochenek.
W konkursie literackim „Mój ulubiony nauczyciel wychowania fizycznego” 2 miejsce zdobyła Beata Kuligowska a 3 miejsce Katarzyna Bochenek SP 8.
Konkurs plastyczny „Moja wymarzona lekcja wychowania fizycznego” zdominowała Nikola Jarska zdobywając 1 miejsce . W tym samym konkursie jury wyróżniło prace Katarzyny Bochenek oraz Beaty Kuligowskiej.

Koordynatorem szkolnym był Pan Marcin Zemanek a koordynatorem całego programu Pan Mariusz Kowalski.

Informacja na stronie UM Jaworzno

 

26 czerwca 2019
Mariusz Kowalski
Czytaj więcej o: WF na 100%_2019
Powiększ zdjęcie Król%20Maciuś

Jak Pani Diana Nowak malowala Króla Maciusia

W naszej szkole na pierwszym piętrze, tuż przy bibliotece, powstał niezwykły zakątek. Główną jego cześć stanowi wspaniały, kolorowy mural, którego wykonania podjęła się pani Diana Nowak – nauczyciel plastyki. Malunek przedstawia baśniowy świat Króla Maciusia I, bohatera słynnej książki dla dzieci. Jej autorem, jak również wielu innych wspaniałych dzieł dla najmłodszych, jest oczywiście Janusz Korczak. Z uwagi na to, że jest on patronem naszej szkoły, obok dzieła naściennego pojawi się również Ławeczka Korczaka.

Mamy nadzieję, że miejsce to będzie chętnie odwiedzane przez naszych uczniów. Z pewnością stanowić będzie ono miły akcent, podkreślający dorobek literacki i liczne zasługi na polu pedagogiki naszego patrona.

14 czerwca 2019
Elżbieta Homlak
Czytaj więcej o: Jak Pani Diana Nowak malowala Króla Maciusia
Powiększ zdjęcie Trzymaj%20Formę

SP8 trzyma formę!

Wszyscy wiedzą, że zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna to podstawa prawidłowego rozwoju. Dlatego też niemal cały rok w naszej szkole realizowany był program „Trzymaj formę”. W ramach tej akcji uczniowie przygotowywali m.in. pyszne kanapki, kolorowe sałatki i brali udział w rozmaitych przedsięwzięciach sportowych.

7 czerwca 2019
Wioletta Mlostek
Czytaj więcej o: SP8 trzyma formę!
Powiększ zdjęcie Nauczyciele%20czytają%20dzieciom

„Dlaczego słoń ma długi nos?” - Głośne Czytanie w SP 8

W dniach 5 i 7 czerwca w naszej szkole uczniowie klas 1-4 oraz 6a mieli okazję uczestniczyć w głośnym czytaniu. Była to już druga tego typu akcja czytelnicza w tym roku szkolnym. Tym razem na warsztat został wzięty klasyczny już tekst Rudyarda Kiplinga, który został zaadaptowany na potrzeby tegoż wydarzenia i zredagowany przez panią Beatę Grzegorczyk – bibliotekarza szkolnego. W rolę poszczególnych bohaterów historii wspaniale wcielili się nauczyciele. Wydarzeniu towarzyszyła gazetka prezentująca czarno-białe rysunki wszystkich zwierząt występujących w treści bajki.

7 czerwca 2019
Elżbieta Homlak
Czytaj więcej o: „Dlaczego słoń ma długi nos?” - Głośne Czytanie w SP 8
Powiększ zdjęcie Dyplom%20Filipa

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego

Kolejne sukcesy językowe

Uczniowie klas 6 i 7 naszej szkoły uzyskali świetne wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Focus Spring 2019”. Najlepszymi okazali się uczniowie klasy 7b – Filip Kras i Mateusz Mleczko, którzy zdobyli tytuł laureata zajmując I i II miejsce w kraju w kategorii klas siódmych.

Laureatom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wiedzy, osiągniętych wyników oraz życzymy kolejnych sukcesów.

6 czerwca 2019
Sylwia Ganobis
Czytaj więcej o: Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego