Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie pani%20K.%20Gorczowska%20w%20stroju%20śląskim

Festiwal Piosenki Ludowej

W ostatni dzień przed feriami zimowymi – tj. 8 lutego 2019 roku – odbył się Festiwal Piosenki Ludowej. Była to już ósma edycja tego wydarzenia, którego pomysłodawcą i organizatorem jest pani Beata Grzegorczyk – bibliotekarz szkolny. W tym dniu w strojach szkolnych dominowały kwieciste spódniczki, koronkowe kołnierzyki, gorsety i czerwone korale, a cała szkoła rozbrzmiewała ludowymi melodiami.

 

18 marca 2019
Elżbieta Homlak
Czytaj więcej o: Festiwal Piosenki Ludowej
Powiększ zdjęcie Z%20Nelą

Projekt czytelniczo-geograficzny

Klasy piąte, pod kierunkiem pani Marzeny Kurek, realizują projekt „Wyruszamy w podróż z Nelą”. Zadaniem uczniów jest przeczytanie rozdziału z wybranej książki Neli – małej podróżniczki, a następnie przygotowanie i przedstawienie w czasie lekcji geografii, krótkiej relacji z przeczytanej lektury. Uczeń opowiada o podróży bohaterki, wskazuje na mapie kraj, który był celem jej wyprawy oraz prezentuje przygotowany przez siebie plakat. Prace plastyczne są eksponowane na tablicach trójdzielnych na pierwszym piętrze obok biblioteki.

 

14 marca 2019
Czytaj więcej o: Projekt czytelniczo-geograficzny
Powiększ zdjęcie WLC

Wielka Liga Czytelników - etap powiatowy

III miejsce w Wielkiej Lidze Czytelników

 28. lutego 2019 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. J. Lompy w Katowicach Filia w Jaworznie, zorganizowany został powiatowy etap Wielkiej Ligi Czytelników. Aby zakwalifikować się do tego etapu należało, w szkolnym finale, zdobyć co najmniej 80% punktów. W tej części konkursu wzięło udział 16 drużyn z jaworznickich szkół podstawowych. Osiem drużyn składających się z uczniów z klas 1-4 i osiem z klas 5-8. Nasi reprezentanci: Milena Chmura z kl. 4d i Mikołaj Zygmunt z kl. 3a, zajęli trzecie miejsce. Finalistom serdecznie gratulujemy. Wszystkich uczniów zapraszamy do codziennego czytania oraz do uczestnictwa w Wielkiej Lidze Czytelników w przyszłym roku szkolnym.

 

12 marca 2019
Beata Grzegorczyk
Czytaj więcej o: Wielka Liga Czytelników - etap powiatowy

Informacja

Prosimy rodziców uczniów klas III a i VI ab o zapoznanie się z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Jaworzna.

Informujemy Rodziców w/w klas, że zapisy w budynkach dotychczasowych gimnazjów trwają do 20 marca do godz. 15.00.

28 lutego 2019
Czytaj więcej o: Informacja
Powiększ zdjęcie Konkurs%20Kolęd%20i%20Pastorałek

Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek dla Solistów

Z dumą informujemy że nasza uczennica Magdalena Archamowicz zdobyła III miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek dla Solistów. Organizatorem wydarzenie była Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna Archetti, a patronat honorowy nad konkursem objął Marszałek Województwa Śląskiego. Uczennica zaprezentowała kolędę „Wśród nocnej ciszy” oraz pastorałkę „ Maryjo, czy ty wiesz”. Madzi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
 
28 lutego 2019
Justyna Starzyk
Czytaj więcej o: Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek dla Solistów

Konkurs Biblioteczny

  1. Konkurs organizowany jest przez bibliotekę szkolną SP nr 8.
  2. Prace konkursowe należy oddać na otrzymanym w bibliotece formularzu lub dołączonej do formularza kartce.
  3. Motyw oraz termin oddawania prac będzie podany na tablicy obok biblioteki.
  4. Zadaniem uczestnika jest wykonanie zadań według przygotowanego formularza. Dla każdej grupy wiekowej przygotowano inny formularz. Uczeń wyszukuje książki wg podanego motywu, zapisuje tytuły i autorów oraz zgodnie z formularzem opisuje przygodę, wykonuje pracę plastyczną lub pisze recenzję.

WYZWANIE CZYTELNICZE DLA KLAS 1 i 2

  1. Zwycięzcy konkursu otrzymają dyplomy i upominki

 

WYZWANIE CZYTELNICZE DLA KLAS 3, 4 i 5

  1. Nagrodą w konkursie jest ocena z języka polskiego. Każdy uczestnik otrzyma plusy z języka polskiego (dwa lub trzy), natomiast najlepsze prace otrzymają oceny bardzo dobre.

                 Dla najaktywniejszych uczestników przygotujemy nagrody niespodzianki

                            

WYZWANIE CZYTELNICZE DLA KLAS 6, 7

  1. Nagrodą w konkursie jest ocena z języka polskiego. Każdy uczestnik otrzyma plusy z języka polskiego (dwa lub trzy), natomiast najlepsze prace otrzymają oceny bardzo dobre. Autorzy prac wyróżnionych otrzymają oceny celujące. Prace zostaną opublikowane na stronie WWW naszej szkoły.
  2. Praca musi być napisana samodzielnie, nie wolno kopiować informacji z internetu (prace zostaną sprawdzone programem antyplagiatowym).

 

                                                              Życzymy dobrej zabawy i powodzenia:)

 

28 lutego 2019
Beata Grzegorczyk, Elżbieta Homlak
Czytaj więcej o: Konkurs Biblioteczny
Powiększ zdjęcie Logopedyczne%20wyprawy%20do%20świata%20zabawy

„Logopedyczne wyprawy do świata zabawy”

Od października 2018r w naszej szkole uczniowie klasy 1a i 1b uczestniczą w klubie logopedycznym pt.. „Logopedyczne wyprawy do świata zabawy”. Uczniowie poprzez zabawę wykonują m.in. ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne i fonacyjne, kształtują prawidłową mowę poprzez korygowanie zaburzeń w zakresie strony fonetycznej, leksykalnej i gramatycznej wypowiedzi. Wykonywane są ćwiczenia polegające na eliminowaniu nieprawidłowych nawyków językowych, usprawnianiu myślenia słowno-pojęciowego i przyczynowo-skutkowego, wdrażaniu dzieci do twórczej aktywności słownej, stymulowanie rozwoju umysłowego i emocjonalnego dziecka, ćwiczenia motoryki małej. Dzieci poszerzają bierne i czynne słownictwo, rozwijają słuch fonemowy, analizę i syntezę słuchową.

28 lutego 2019
Justyna Dąbek - Karaśkiewicz
Czytaj więcej o: „Logopedyczne wyprawy do świata zabawy”

Uwaga!

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej nr 8

w Dąbrowie Narodowej

na rok szkolny 2019/2020

Szanowni Rodzice uczniów przyszłorocznych klas pierwszych

Informujemy, że w bieżącym roku szkolnym nabór do naszej szkoły  odbywa się drogą elektroniczną w dniach

1.03.2019 r. – 15.03.2019 r.

pod adresem:

https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/jaworzno

Wydrukowane zgłoszenie (dla dziecka mieszkającego w obwodzie szkoły) lub wniosek (dla dziecka mieszkającego w obwodzie innej niż nasza szkoły)

proszę do 15 marca dostarczyć wraz z podpisami obojga rodziców do sekretariatu naszej szkoły, jeśli jest to szkoła pierwszego wyboru.

 

25 lutego 2019
Czytaj więcej o: Uwaga!