Klasy IV-VI SP8

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - konkurs "Żonkil znaczy nadzieja"

konkurs "Żonkil znaczy nadzieja"

W ramach propagowania idei opieki hospicyjnej, w kwietniu bieżącego roku, został ogłoszony konkurs artystyczny „Żonkil - znaczy nadzieja”. W konkursie wzięło udział 37 uczestników w czterech kategoriach wiekowych. Warto podkreślić, że jednym z kryteriów oceny prac była ich trwałość, ponieważ zostaną one umieszczone na „polu nadziei” przed Klubem “Niko”. Konkurs został rozstrzygnięty 25 kwietnia . Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 2 czerwca 2019 r. podczas III Byka Byczyńskiego na rynku w dzielnicy Byczyna.

Wyróżnienia w kategorii kl IV-VI otrzymali także uczniowie naszej szkoły: Igor Kras kl.4 d, Liwia Salamon kl. 4 c, Oskar Zieliński kl. 5 b

 

29 kwietnia 2019
Przejdź do - Świety Patryk - patron Irlandii

Świety Patryk - patron Irlandii

28 marca 2019 r. rozstrzygnięto międzyszkolny konkurs plastyczny z okazji Dnia Świętego Patryka – patrona Irlandii. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII szkół podstawowych. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 12 w Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 2 w Jaworznie wraz z nauczycielem języka angielskiego – panią Anitą Stachańczyk. Jury konkursowe wyłoniło laureatów najciekawszych prac.

II miejsce w kategorii klas IV-VI otrzymał Jakub Płaza uczeń klasy 4a.

5 kwietnia 2019
Przejdź do - Interaktywny konkurs języka angielskiego

Interaktywny konkurs języka angielskiego

W marcu w naszej szkole odbył się ogólnopolski interaktywny konkurs języka angielskiego „UNDERSTAND III”. Uczestnicy konkursu wyposażeni w komputery z dostępem do internetu i słuchawki zmierzyli się z pytaniami ze słuchu, które sprawdzały wiedzę z zakresu słownictwa, gramatyki i ogólnej znajomości kultury krajów anglojęzycznych. Najlepiej z zadaniami poradzili sobie: Miłosz Świętosławski z kl. 7b, który uzyskał bardzo dobry wynik oraz Paweł Zambrzycki z kl. IIIa gimnazjum i Filip Kras z kl. 7b, którzy otrzymali wynik dobry. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

21 marca 2019
Przejdź do - Konkursy języka angielskiego

Konkursy języka angielskiego

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczą w konkursach języka angielskiego, w których zajmują wysokie lokaty w kraju, regionie i mieście.

 

 

7 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Konkursy języka angielskiego
Przejdź do - Projekt „kidSPEAK”

Projekt „kidSPEAK”

W dniach 13.02. – 17.02.2017r. w ramach projektu kidSPEAK organizowanego przez międzynarodową organizację AIESEC, gościliśmy w naszej szkole dwie studentki – wolontariuszki: Joanne z Malezji i Desi z Indonezji. Wolontariuszki dzięki interaktywnym warsztatom prowadzonym w języku angielskim w atrakcyjny sposób przybliżyły uczniom różne aspekty kultury krajów, z których pochodzą oraz budowały w nich otwartość na obcowanie z innymi narodowościami. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z ciekawymi informacjami na temat historii, geografii, religii oraz kultury Malezji i Indonezji, przymierzały tradycyjne stroje, uczyły się tańców i gry na instrumentach. Co więcej, wielu uczniów po raz pierwszy w życiu miało okazję użycia języka angielskiego w celach komunikacyjnych, pod wpływem wewnętrznej motywacji do podjęcia kontaktu z wolontariuszkami.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzięki nim młodzież szkolna nie tylko poznała lepiej dalekie i egzotyczne kraje i nawiązała nowe przyjaźnie, ale również doskonaliła swoje kompetencje językowe.

 

22 lutego 2017
Sylwia Ganobis
Przejdź do - „Pędzi, pędzi kulig niczym błyskawica…”

„Pędzi, pędzi kulig niczym błyskawica…”

W dniu 7 lutego uczniowie klasy 5a i 5b korzystając z zimowych uroków, cieplutko odziani, z dobrymi humorami i wielką ochotą na białe szaleństwo wybrali się na kulig do Wisły. Zimowa sanna wiodła przez urokliwe zakątki uśpionej Doliny Białej Wisełki. Dzieci miały możliwość podziwiania pomnikowych świerków i jodeł Baraniogórskiego Rezerwatu Przyrody. Atrakcją był również wijący się wzdłuż trasy szumiący potok, który zamieszkują pstrągi i pluszcze.

Po pełnym wrażeń kuligu uczniowie ogrzali się w góralskiej chacie, zwanej WATRĄ. Tam, przy ognisku przygotowali sobie ciepły i smaczny posiłek. Następnie nadszedł czas na zabawę taneczną do skocznej muzyki. Ostatnią atrakcją wycieczki była pokryta białym puchem polana, która zachęcała do jazdy na sankach i innych różnych form aktywności i zabaw na śniegu.

8 lutego 2017
Sylwia Ganobis, Marek Dziubek
Przejdź do - VII Miejski Konkurs Historyczny

VII Miejski Konkurs Historyczny

Za nami VII Miejski Konkurs Historyczny "Z dziejów mojego miasta". Konkurs,jak zwykle, zorganizowało Muzeum Miasta Jaworzna. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 19 uczniów (kl. IV-VI) z 10 szkół podstawowych i 23uczniów z 8 gimnazjów. Wypełniano testy składające się z 56 pytań dla gimnazjów i 55 dla szkół podstawowych. Wyniki ogłoszono w piątek 18 marca. Jak się ktoś naczytał zalecanych lektur to problemów żadnych z rozwiązaniem testu nie miał. W grupie szkół podstawowych wygrał zdobywając 41 punktów Wojciech Guja ze SP nr 8, który bardzo wychwalał nasze miasto (szczegóły w załączonym linku):

VII Miejski Konkurs Historyczny

30 marca 2016
Marcin Mlostek
Przejdź do - Gratulujemy sukcesu w konkursie_"Super  Znawca - zawody medyczne"

Gratulujemy sukcesu w konkursie_"Super Znawca - zawody medyczne"

Dnia 14. marca 2016 roku odbył się konkurs zawodoznawczy pt. „ Super Znawca – Zawody Medyczne” odbywającym się pod Honorowym Patronatem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Uczennice klasy VIGabriela Jazowska i Magdalena Michalik wzięły udział w tym konkursie zajmując III-cie miejsce. Uczennice zmagały się z zadaniami konkursowymi z zakresu wybranych zawodów medycznych. Uczennice zmagały się z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi z grupy zawodów medycznych. Dziewczęta posiadały wiedzę nt. opisu wybranego zawodu, wykonywanych czynności zawodowych, miejsca i warunków pracy, predyspozycji zawodowych, jakie powinien posiadać kandydat do zawodu oraz do poznania ścieżki edukacyjnej wiodącej do zdobycia wybranego zawodu. Celem było wzbudzenie zainteresowania własną przyszłością, wsparcia uczniów w rozwoju zawodowym.

 

14 marca 2016
Anna Jamróz - Maślanka