Klasy I-III SP8

Przejdź do - Od karnawalu do Wielkanocy czyli polskie zwyczaje i obrzędy

Od karnawalu do Wielkanocy czyli polskie zwyczaje i obrzędy

W piątkowe przedpołudnie, 5 kwietnia 2019 roku, w Szkole Podstawowej nr 8 w Jaworznie odbyła się wspaniała akademia. Po tygodniach przygotowań oraz wielu próbach nadszedł czas zaprezentowania efektów pracy szerszemu gronu widzów. W tym celu o godzinie 11.00 wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej, pięknie przystrojonej na tę okoliczność mnóstwem barwnych motyli i napisem Wesołego Alleluja!

30 kwietnia 2019
Elżbieta Homlak
Czytaj więcej o: Od karnawalu do Wielkanocy czyli polskie zwyczaje i obrzędy
Przejdź do - Konkurs miejski - "Symbole Jaworzna"

Konkurs miejski - "Symbole Jaworzna"

W dniu 20.03.2019 r. uczestniczyliśmy w uroczystej gali rozdania nagród za udział w konkursie miejskim „Symbole Jaworzna”. Z dumą informujemy, że uczeń klasy 1c, Dawid Ryba, otrzymał wyróżnienie. Konkurs ten cieszył się dużą popularnością, ponieważ wzięło w nim udział aż 166 uczniów z całego Jaworzna.

21 marca 2019
Agnieszka Jurkowska

Koło miłośników gier planszowych

Od października chętni uczniowie klas 3a, 2a i 1c należą do Szkolnego Klubu Miłośników Gier Planszowych. Podczas zajęć dzieci uczą się zdrowej rywalizacji, poznają zasady gry fair play, nawiązują nowe znajomości, rozwijają sprawność motoryczną, spostrzegawczość, refleks oraz orientację przestrzenną i pamięć.

16 stycznia 2019
katarzyna Gorczowska

Kraina bajek

Bal karnawałowy to jedyna okazja, która umożliwia dzieciom wcielenie się w rolę postaci z bajek. Dnia 24 stycznia 2019 r. sala gimnastyczna stała się miejscem spotkania wielu ciekawych istot, np. księżniczek, wróżek, spidermanów, czy wojowników ninja. Zabawę urozmaicał animator, który przygotował wiele ciekawych zajęć. Niepowtarzalną atmosferę stworzyły piosenki z repertuaru dziecięcego. Dzieci były zachwycone i z wielką ochotą uczestniczyły we wszystkich zabawach ruchowych. Dodatkowo miały możliwość integracji z innymi klasami. Śmiechom nie było końca.

24 stycznia 2019
Przejdź do - Jasne i ciemne strony Internetu

Jasne i ciemne strony Internetu

21 stycznia uczniowie klas I - III uczestniczyli w przedstawieniu edukacyjnym pt. "Jasne i ciemne strony Internetu" przygotowanym przez Teatr Edukacyjny z Krakowa.. Bezpośredni kontakt z publicznością, zabawa w skojarzenia, kalambury, scenki dramowe przekazywały ważne informacje dotyczące pożytku i niebezpieczeństw płynących z sieci. Tematy bezpieczeństwa w sieci i zagrożeń związanych z nadmiernym używaniem komputera i Internetu poruszane są także na lekcjach informatyki i zajęciach wychowawczych. Nic jednak nie zastąpi czujnego oka i kontroli rodziców.
21 stycznia 2019

Klub „Mały matematyk”

Zajęcia klubu matematycznego „Mały matematyk”  odbywają się raz w tygodniu. Uczestniczą w nich uczniowie klasy 1c pod czujnym okiem pani Agnieszki Jurkowskiej. Głównym celem zajęć jest rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, rozwiązywania zadań z treścią oraz dodawania i odejmowania poprzez aktywne działanie.  Uczniowie uczą się matematyki poprzez zabawę. Na zajęciach grają w ciekawe gry matematyczne, np. muchy, gry i łamigłówki z kartami Grabowskiego, matematyczne kalambury, japońskie szachy i wiele innych. Uczą się także kodowania z ozobotem. Podejmowane działania skłaniają dzieci do samodzielnego wyciągania wniosków, rozwijają pracę w grupie. Dzięki udziałowi w zajęciach uczniowie rozbudzają i rozwijają zainteresowania matematyczne.

18 grudnia 2018

Ze Sznupkiem

18.12.2018 klasy 1-3 przystąpiły do akcji edukacyjnej „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze”. Przewodnim celem było zwiększenie poziomu wiedzy dotyczącej zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci. Uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej, każdemu nadano numer zapisując go na dłoni i tym sposobem 119 uczniów naszej szkoły wzięło udziału w przedsięwzięciu. Po powitaniu zgromadzonych została przeprowadzona prelekcja przez dzielnicowego rewiru p. Krzysztofa Czeczotkę, a następnie rozpoczęło się wspólne odliczanie i o 10:00 uczniowie kolorowali postać Sznupka według własnego pomysłu. Czas był odmierzany przez nauczyciela wychowania fizycznego i okazało się, że 119 uczniów potrzebowało, dokładnie 20 min i 4 sekundy, by ukończyć pracę.

18 grudnia 2018