Godziny pracy świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2019_20

Świetlica szkolna zaprasza uczniów Naszej Szkoły w bieżącym roku szkolnym od poniedzałku do piątku w godzinach 7.00 - 16.00.  Warunkiem uczestnictwa w zajęciach świetlicowych jest wypełnienie karty zapisu dziecka przez rodziców. Karta jest dostępna w sekretariacie szkoły.

7 września 2019

Świetlica bliżej teatru

W dniach 13-17 maja w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia teatralne. Uczniowie klas I-III dowiedzieli się, na czym polega praca dramaturga, reżysera, scenarzysty, operatora światła, realizatora dźwięku i suflera. Duże zainteresowanie wzbudziły różnego rodzaju lalki: kukiełki, pacynki, marionetki, jawajki i lalki teatru cieni. Dzieci poznały warsztat pracy aktora, przygotowując przedstawienie kukiełkowe "Czerwony Kapturek". Zabawa w teatr pobudziła kreatywność i twórczą wyobraźnię. Mali widzowie nauczyli się także kulturalnego zachowania w teatrze.

7 czerwca 2019

Dbamy o nasze środowisko

W kwietniu bieżącego roku, w świetlicy szkolnej, zrealizowano blok zajęć o tematyce proekologicznej. Uczniowie klas 1-3 uświadomili sobie zagrożenia wynikające z zanieczyszczenia otaczającego nas środowiska. Zdobyta wiedza o konieczności segregacji i recyklingu śmieci z pewnością wpłynie na zachowania proekologiczne naszych wychowanków.

22 maja 2019

Dzień marchewki

4 kwietnia b. r. w świetlicy szkolnej, w trosce o zdrowie uczniów, zorganizowano “Marchewkowe Święto”. W strojach uczestników zabawy królował kolor pomarańczowy i czerwony, ale nie tylko, bo marchewki bywają białe, żółte, fioletowe – wszystkie bardzo zdrowe. Dzieci zapoznały się z historią marchewki, jej wartościami odżywczymi i recepturami kulinarnymi, zamieszczonymi na gazetce edukacyjnej. Wykonano kolorowe warzywne kukiełki, które zagrały swoje role w teatrzyku „Na straganie” wg J. Brzechwy. Program Święta obejmował także rozwiązywanie zagadek, naukę piosenki „Witaminki” i inscenizację „Warzywa” w/g J. Tuwima, z p. Lucyną Otrębską w roli narratora. Świetlicową imprezę zwieńczyła degustacja sałatki warzywnej i wyróżnienia za dania marchewkowe.

Uczniowie kl. 1-3 przekonali się, że potrawy warzywne są zdrowe i pyszne.

7 maja 2019
Kazimiera Mrożek

świetlica szkolna

Nasza świetlica to miejsce, w którym dzieci mogą bezpiecznie spędzać czas przed lekcjami i po ich zakończeniu. W czasie zajęć uczniowie mają możliwość: odrobienia zadań domowych, przygotowania się do lekcji, rozwijania relacji rówieśniczych oraz zdolności twórczych. Prace plastyczne wykonane przez uczniów prezentowane są w "galerii prac" w świetlicy.

19 marca 2019