Dzień marchewki

4 kwietnia b. r. w świetlicy szkolnej, w trosce o zdrowie uczniów, zorganizowano “Marchewkowe Święto”. W strojach uczestników zabawy królował kolor pomarańczowy i czerwony, ale nie tylko, bo marchewki bywają białe, żółte, fioletowe – wszystkie bardzo zdrowe. Dzieci zapoznały się z historią marchewki, jej wartościami odżywczymi i recepturami kulinarnymi, zamieszczonymi na gazetce edukacyjnej. Wykonano kolorowe warzywne kukiełki, które zagrały swoje role w teatrzyku „Na straganie” wg J. Brzechwy. Program Święta obejmował także rozwiązywanie zagadek, naukę piosenki „Witaminki” i inscenizację „Warzywa” w/g J. Tuwima, z p. Lucyną Otrębską w roli narratora. Świetlicową imprezę zwieńczyła degustacja sałatki warzywnej i wyróżnienia za dania marchewkowe.

Uczniowie kl. 1-3 przekonali się, że potrawy warzywne są zdrowe i pyszne.

7 maja 2019
Kazimiera Mrożek

świetlica szkolna

Nasza świetlica to miejsce, w którym dzieci mogą bezpiecznie spędzać czas przed lekcjami i po ich zakończeniu. W czasie zajęć uczniowie mają możliwość: odrobienia zadań domowych, przygotowania się do lekcji, rozwijania relacji rówieśniczych oraz zdolności twórczych. Prace plastyczne wykonane przez uczniów prezentowane są w "galerii prac" w świetlicy.

19 marca 2019