Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Janusza Korczaka

Informacja MEN dla rodziców w związku ze strajkiem nauczycieli

WF na 100%_2019

14 czerwca odbyła się Gala finałowa Programu Profilaktycznego WF na 100 % - VI edycja

Nasza szkoła zajęła II miejsce w Jaworznie. to kolejny sukces naszej placówki.

Najwyższą frekwencję na lekcjach wychowania fizycznego uzyskała Katarzyna Bochenek.
W konkursie literackim „Mój ulubiony nauczyciel wychowania fizycznego” 2 miejsce zdobyła Beata Kuligowska a 3 miejsce Katarzyna Bochenek SP 8.
Konkurs plastyczny „Moja wymarzona lekcja wychowania fizycznego” zdominowała Nikola Jarska zdobywając 1 miejsce . W tym samym konkursie jury wyróżniło prace Katarzyny Bochenek oraz Beaty Kuligowskiej.

Koordynatorem szkolnym był Pan Marcin Zemanek a koordynatorem całego programu Pan Mariusz Kowalski.

Informacja na stronie UM Jaworzno

26 czerwca 2019
Mariusz Kowalski

Lubię czytać, lubię słuchać!

17 czerwca 2019
Eryk Chmura, Jakub Maj, Nikodem Drabik pod kierunkiem Agnieszki Gacek
Przejdź do - Jak Pani Diana Nowak malowala Króla Maciusia

Jak Pani Diana Nowak malowala Króla Maciusia

W naszej szkole na pierwszym piętrze, tuż przy bibliotece, powstał niezwykły zakątek. Główną jego cześć stanowi wspaniały, kolorowy mural, którego wykonania podjęła się pani Diana Nowak – nauczyciel plastyki. Malunek przedstawia baśniowy świat Króla Maciusia I, bohatera słynnej książki dla dzieci. Jej autorem, jak również wielu innych wspaniałych dzieł dla najmłodszych, jest oczywiście Janusz Korczak. Z uwagi na to, że jest on patronem naszej szkoły, obok dzieła naściennego pojawi się również Ławeczka Korczaka.

Mamy nadzieję, że miejsce to będzie chętnie odwiedzane przez naszych uczniów. Z pewnością stanowić będzie ono miły akcent, podkreślający dorobek literacki i liczne zasługi na polu pedagogiki naszego patrona.

14 czerwca 2019
Elżbieta Homlak

List kuratora w sprawie akcji "Przerwany marsz"

6 czerwca 2019
Przejdź do - 4 czerwca - 30 rocznica częściowo wolnych wyborów z 1989 roku

4 czerwca - 30 rocznica częściowo wolnych wyborów z 1989 roku

4 czerwca br. obchodziliśmy 30. rocznicę częściowo wolnych wyborów z 1989 roku.
Ich symbolem stał się plakat Tomasza Sarneckiego z postacią szeryfa z westernu „W samo południe”.

6 czerwca 2019

Projekt z ZUS

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła wzięła udział w „Projekcie z ZUS”. W jego ramach uczniowie poznawali system ubezpieczeń społecznych w Polsce.
Dowiedzieli się, czym są ubezpieczenia, jaki jest ich cel, skąd się wzięły. Wzięli także udział w konkursie. Uczniowie klasy 7b, pod opieką pani Magdaleny Poloczek, nagrali film. Przedstawili w nim sytuacje, w których możemy liczyć na pomoc ze strony ZUS – u.
Nie znamy jeszcze wyników konkursu. Trzymamy jednak kciuki za powodzenie naszych filmowców. Zachęcamy do obejrzenia wytworu ich pracy.
3 czerwca 2019

„Bezpieczny uczeń”

W dniu 21 maja 2019 r. w naszej szkole odbyły się 2 godzinne zajęcia profilaktyczne dla klas 7, 8 i III gim., dotyczące zagrożeń w sieci internet oraz cyberbezpieczeństwa. Prowadzący zajęcia pan Wojciech Pilszak – biegły sądowy z zakresu informatyki śledczej oraz badania telefonów komórkowych, uświadomił młodzieży na jakie niebezpieczeństwa narażeni są, gdy w niewłaściwy sposób korzystają z mediów elektronicznych. Omówił również tematykę odpowiedzialności karnej nieletnich, formy cyberprzemocy i jej skutki. Pouczył również naszych uczniów jak zachowywać się, gdy jest się ofiarą cyberprzemocy i gdzie szukać pomocy. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji, wynosząc wartościowe wskazówki jak bezpiecznie poruszać się w internetowym świecie.

Dziękujemy prowadzącemu zajęcia p. Wojciechowi Pilszakowi za przyjęcie zaproszenia
i przeprowadzenie profesjonalnych zajęć profilaktycznych.

Uczniowie i nauczyciele SP 8 w Jaworznie

26 maja 2019
Dorota Habowska
Czytaj więcej o: „Bezpieczny uczeń”