Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Janusza Korczaka

Informacja MEN dla rodziców w związku ze strajkiem nauczycieli

Przejdź do - Rajd PTTK -  Pieniński Park Narodowy

Rajd PTTK - Pieniński Park Narodowy

W sobotę 11 maja 2019 uczniowie naszej szkoły z rodzicami i kolegami z innych szkół w ramach LTG (Ligii Turystyki Górskiej) PTTK o/Jaworzno wzięli udział w rajdzie turystycznym górskim na szlakach Pienin i Pienińskiego Parku Narodowego. W przepięknej krainie Pasa Skałkowego pogoda i humory nam dopisały. Wychodziliśmy z Krościenka nad Dunajcem na Czerteż, Czertezik, Sokolicę, Przełęcz Sosnów i zeszliśmy do Krościenka, gdzie mieliśmy jeszcze okazję popróbować wód mineralnych ze źródeł Stefan i Michalina. Aktywne spędzanie wolnego czasu sprawia wiele radości nawet jeśli niektórym zdarzą się upadki w błotko, to wyciągamy się z niego nawzajem. Każdy posiadacz książeczki GOT PTTK zdobył na tym rajdzie 12 punktów. Na pierwszą czyli popularną wystarczy ich mieć 60. Następny rajd odbędzie się 8 czerwca - Pasmo Gubałowskie. Zapraszam Marzena Kurek

21 maja 2019
Przejdź do - Pomagamy przyjaciołom z Afryki!

Pomagamy przyjaciołom z Afryki!

Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele dzięki zaangażowaniu Pana Dariusza Dubiela pomagają dzieciom
z Afryki. W szkole zorganizowaliśmy w ubiegłym roku zbiórkę pieniędzy, wspierając akcję „Studnia dla Sudanu”, a w tym roku pomogliśmy zakupić klapki dla afrykańskich dzieci.

Dziękujemy i z pewnością będziemy się angażować nadal, bo „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”.

(Flora Edwards)

9 maja 2019

Wiwat Maj! Trzeci Maj!

3 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w miejskich obchodach 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas uroczystości wręczono nagrody laureatom Wojewódzkiego Konkursu Pocztów Sztandarowych, w którym reprezentanci naszej szkoły: Maciej Szyndler, Wiktoria Hendel i Klaudia Buczek zajęli III miejsce. Uczniów do konkursu przygotował p. Jacek Łoś.

7 maja 2019
Przejdź do - Aleksandra Drabik i Mateusz Siewniak to uczniowie klasy IVb, którzy odnieśli w ostatnim czasie spory sukces!

Czwartoklasiści wzięli udział w XIX Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży organizowanym przez MDK i MCKiS w Jaworznie. W przeglądzie form wokalnych uczestniczyło 78 wykonawców z niemal całej Polski. Wystąpiły chóry, duety wokalne oraz soliści. Jury miało trudny orzech do zgryzienia, bo poziom występów był bardzo wysoki. Jednak udało się!!! Nasi reprezentanci za swój występ otrzymali wyróżnienie.
Ola i Mateusz przenieśli publiczność w lata 60-te XXw. brawurowo śpiewając piosenkę „O mnie się nie martw” a także romantyczną balladę „Szukaj mnie”.  Czwartoklasiści długo ćwiczyli do występu pod czujnym okiem p.B.Knot i p.W.Mlostek, a z pomocą rodziców przygotowali stroje i choreografię.

Oli i Mateuszowi gratulujemy odwagi, pomysłu i talentu oraz życzymy dalszych sukcesów na drodze wokalno-aktorskiej. Kto wie…może to początek wielkiej kariery?!

Wioletta Mlostek

Dzień logopedy

5 marca 2019 r w naszej szkole zorganizowany został Międzynarodowy Dzień Logopedy. Uczniowie klas I-III ćwiczyli narządy artykulacyjne. Ćwiczenia te są bardzo ważne, ponieważ podczas wymowy głosek musimy wykonać określone ruchy artykulatorów, a zatem wykonywana jest odpowiednia praca mięśni - każda głoska wymaga innych ruchów artykulacyjnych.

Po ćwiczeniach artykulacyjnych każdy uczeń przygotował dla siebie zabawkę oddechową, która wymagała nie tylko prawidłowego gospodarowania powietrzem ale także precyzji ręki.

Istnieje związek pomiędzy rozwojem mowy a motoryką precyzyjną rąk. Ma to neurofizjologiczne uzasadnienie. W korze mózgowej ośrodki odpowiedzialne za ruchy ręki znajdują się w bliskiej lokalizacji z ośrodkami mowy. Zatem ruchy dłoni i palców, manipulowanie ręką, kontrola wzrokowa i sensoryczna działań umożliwia prawidłowy rozwój mowy.

Ostatnią atrakcją dla uczniów było zamknięcie w bańce mydlanej.

Justyna Dąbek - Karaśkiewicz

Szanowni Rodzice!

Drodzy Uczniowie!

Od poniedziałku 29 kwietnia 2019 r. lekcje odbywają się zgodnie z planem lekcji.

26 kwietnia 2019
Nauczyciele SP8