Wycieczka do Pszczyny i Goczałkowic

18 maja 2016 r. uczniowie klas trzecich wybrali się z opiekunami na wycieczkę krajoznawczo-turystyczną. Pierwszym etapem była Pszczyna. Z wielkim zapałem dzieci zdobywały wiedzę podczas "Przygody zamkowej". Z przejęciem oglądali piękne komnaty i słuchali historii o właścicielach zamku. W Zbrojowni zwrócili uwagę na elementy ubioru rycerzy Następnie trzecioklasiści spacerowali po alejkach parkowych podziwiając kwitnące już azalie, zachwycając się ich kolorami i zapachem. Kolejnym etapem wycieczki były Ogrody Kapias w Goczałkowicach. Uczennice i uczniowie w naturalnych warunkach mogli uczestniczyć w zajęciach przyrodniczych. Zobaczyli m.in. ogród wiejski, ogród angielski, ogród w barwach narodowych, Patio włoskie, Wąwóz Wiosna i wiele innych wspaniałych zakątków. Wielką atrakcją okazał się Labirynt, przez który uczniowie przechodzili  parami lub indywidualnie. Na zakończenie wszyscy znakomicie bawili się w Zaczarowanym Ogrodzie. Uczestnicy zgodnie uznali, że wycieczka była bardzo udana i z radością będą oczekiwać kolejnego wyjazdu.

Ewa Banduła, Katarzyna Lisecka